Zniszczyli piwialnię, skopali radiowóz. Później próbowali przekupić policjantów

1 min


W niedzielny wieczór w Siedlcach policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zdemolowali lokalną piwialnię, naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy, a następnie sprawę próbowali załagodzić łapówką.

Po zgłoszeniu właściciela jednego z lokali gastronomicznych w Siedlcach o awanturującym się agresywnym kliencie, oficer dyżurny siedleckiej komendy wysłał na miejsce policyjny patrol. Okazało się, że będący pod wpływem alkoholu mężczyzna nie chce opuścić piwiarni i zniszczył część wyposażenia. Interweniujących policjantów obrzucił wulgaryzmami. W trakcie zatrzymania awanturnika pojawił się jego kolega, który stanął w obronie zatrzymanego. Na miejscu interwencji pojawił się kolejny patrol policyjny i obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj mężczyźni byli agresywni – informuje kom. Agnieszka Świerczewska z KMP w Siedlcach.

Mężczyźni ponadto kopali w radiowóz, pluli oraz grozili policjantom. Jeden z nich zaproponował za wypuszczenie 2 tys. zł łapówki. Obaj 38-latkowie zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj jeden z nich usłyszał zarzuty próby wręczenia korzyści majątkowej, znieważenia a także naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments