Znęcał się nad żoną i synem przez kilka lat. W Wigilię spotkała go zasłużona kara

1 min


Na wniosek śledczych i prokuratora legionowski sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny, który znęcał się nad rodziną. 45-latek używał przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich bliskich. Mężczyzna za kratkami spędzi najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W wigilijny wieczór dyżurny legionowskiej komendy został powiadomiony telefonicznie o awanturze domowej. Funkcjonariusze zespołu patrolowo – interwencyjnego pod wskazanym adresem zastali 45-letniego nietrzeźwego mężczyznę oraz członków jego rodziny. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od ponad trzech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i synem. Dodatkowo w dniu zatrzymania agresor przy użyciu noża groził żonie pozbawieniem życia. Mundurowi zatrzymali awanturnika i przewieźli do komendy.

– Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad najbliższymi,  w ten sposób, że mężczyzna używał wobec pokrzywdzonych słów obelżywych. popychał, szarpał, bił oraz groził pozbawieniem życia – informuje podkom. Justyna Stopińska.

Na wniosek legionowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments