Zginął 59-letni pieszy. Szedł nieoświetloną drogą, bez odblasków

1 min


We wtorek w godzinach wieczornych na DK 50 doszło do kolejnej tragedii. W miejscowości Kolonia Szpondowo (pow. płoński) zginął 59-letni mężczyzna potrącony przez samochód dostawczy.

W miejscu, w którym doszło do tragicznego zdarzenia droga jest nieoświetlona. Dodatkowo warunki pogodowe były bardzo trudne, padał deszcz. Z relacji policji wynika, że pieszy nie posiadał również żadnych elementów odblaskowych.

Skierowani na miejsce policjanci płońskiej drogówki ustalili, że pojazd renault, którym kierował 68-letni warszawianin jechał w kierunku Płońska. Warunki pogodowe były trudne, padał deszcz. W pewnym momencie auto uderzyło w mężczyznę znajdującego się po prawej stronie drogi. Pieszy, 59-letni mieszkaniec gm. Sochocin, był reanimowany przez przybyłą na miejsce załogę karetki pogotowia ratunkowego. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy – 68-latek był trzeźwy – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Przypominamy! Poza obszarem zabudowanym piesi powinni poruszać się lewą stroną drogi, by widzieć pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka. Obligatoryjnie też, szczególnie po zmierzchu, powinni używać elementów odblaskowych lub np. latarek, dzięki czemu będą widoczni dla kierowcy pojazdu ze znacznie większej odległości.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments