Zakażona kobieta, która kilka dni temu wyjechała na zakupy, trafiła do aresztu. Grozi jej nawet 8 lat więzienia

2 min


54 – letnia mieszkanka gminy Długosiodło decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Mężowi zatrzymanej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje naganne postępowanie odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo muszą liczyć się z wysoką karą finansową.

Na polecenie ostrołęckiej prokuratury mundurowi z Długosiodła zatrzymali i osadzili 54-latkę w policyjnym areszcie specjalnie przystosowanym do przebywania w nim osób zarażonych koronawirusem. W sobotę wykonywane były z nią niezbędne czynności procesowe przez kryminalnych z Ostrołęki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przez śledczych obu komend pozwolił na przedstawienie jej zarzutu z art. 165 Kodeksu Karnego dotyczącego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury decyzją sądu kobieta została aresztowana na okres 2 miesięcy. Musi się również liczyć z wysoką karą finansową nawet 30 tys. zł. Po raz pierwszy przesłuchanie osoby zarażonej koronawirusem łącznie z posiedzeniem sądu prowadzone było w formie wideokonferencji z siedziby ostrołęckich policjantów.

– Ponadto policjanci z Wyszkowa ustalili, że 56 – letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego – mąż zatrzymanej, kierował samochodem w czwartkowe popołudnie mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie wyroku sądu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i kara finansowa nakładana przez Sanepid – Informuje KPP.

Przypomnijmy. W czwartek dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że małżeństwo z gminy Długosiodło, pomimo spoczywającym na nich obowiązku pozostania w domu w związku z uzyskanym pozytywnym wynikiem koronawirusa u jednego z nich, wyjechało z miejsca zamieszkania. Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast rozpoczęli poszukiwania małżeństwa. I tak w ciągu kilku minut mundurowi zauważyli wracający od strony powiatu ostrołęckiego samochód, którym podróżowała para. Zachowując wszelkie środki ostrożności, wydając polecenia przez urządzenia nagłaśniające zainstalowane w radiowozie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkańców wioski powiatu wyszkowskiego i udaremnili im dalsze podróżowanie.

W trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili, że mieszkańcy powiatu wyszkowskiego zlekceważyli obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i pojechali na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo, który znajduję się kilka kilometrów od ich domu. Natychmiast o tym fakcie zostały powiadomione stacje sanitarno-epidemiologiczne dwóch powiatów oraz policjanci z Ostrołęki. Kolejnym zadaniem służb było ustalenie, i jak najszybsze dotarcie do osób, z którymi zarażona kobieta mogła mieć kontakt. Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w sklepie i wspólnie z lokalnym sanepidem podjęli niezbędne czynności mające na celu zapewnić bezpieczeństwo również innym obywatelom.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments