Zagubiony 90-latek błąkał się ponad 100 km od domu

1 min


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili dane personalne 90-letniego mieszkańca Warszawy oraz dane jego rodziny, który wysiadł z pociągu w Ostrołęce i nie wiedział, gdzie się znajduje. Mundurowi zaopiekowali się seniorem i przetransportowali go do jego znajomych mieszkających kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki do których przyjechał.

 

W minioną środę kwadrans po godzinie 20 do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przyszedł 48 – ostrołęczanin w towarzystwie pewnego starszego mężczyzny. Zgłaszający poinformował, że w rejonie ulicy Kolejowej w Ostrołęce zauważył seniora, który prawdopodobnie wysiadł z pociągu i błąkał się po okolicy, a kontakt z nim był utrudniony. 90-latek nie pamiętał adresu swojego zamieszkania, ani adresu swojego syna, mieszkającego w stolicy.

– Policjanci natychmiast zaopiekowali się seniorem, zaproponowali mu ciepły posiłek i napój i rozpoczęli z uwagi na jego wiek niełatwe czynności ustalenia jego danych osobowych. Po wielu telefonach policjanci ustalili, że mężczyzna to 90 – letni mieszkaniec Warszawy, który przyjechał pociągiem, aby odwiedzić swoich znajomych mieszkających kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki i się zgubił – mówi podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Mundurowi nawiązali kontakt z kierownikiem posterunku policji w Łysych, który szybko ustalił numer telefonu rodziny, do której senior przyjechał. Mężczyzna został tam bezpiecznie przetransportowany.

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments