Zaatakował klienta sklepu siekierą. Grozi mu dożywocie

1 min


W poniedziałek, 24 stycznia dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich dostał zgłoszenie o brutalnym ataku siekierą w jednym z marketów. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed południem w momencie, kiedy w sklepie panował spory ruch.

 

Na miejscu błyskawicznie zjawiły się służby.

Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła i przewiozła poszkodowanego mężczyznę do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci natomiast przystąpili do czynności, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz ustalić i zatrzymać sprawcę. Przesłuchania świadków, oględziny i zabezpieczony monitoring szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za brutalny atak na jednego z klientów. Na nogi postawiono policjantów wszystkich pionów. Kwestią czasu było namierzenie i zatrzymanie podejrzewanego – informuje KWP.

 

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o atak 60-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał.

W czwartek, 27 stycznia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotnia kara więzienia.

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments