Z policyjną eskortą na porodówkę

1 min


Mł. asp. Rafał Stefańczyk i post. Mariusz Izworski przeprowadzili niecodzienny pilotaż. Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie przejechać do jednego z krakowskich szpitali młodemu mężczyźnie i jego rodzącej żonie. Dzięki wsparciu mundurowych oczekujący narodzin rodzice dotarli do placówki medycznej na czas.

29 kwietnia br. około 18:00, do patrolu ruchu drogowego stojącego w rejonie Śródmieścia podszedł zdenerwowany mężczyzna, który poprosił policjantów o pilną pomoc. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, że w samochodzie znajduje się jego ciężarna żona, u której właśnie rozpoczęła się akcja porodowa.

-Przyszły tata obawiał się, że ze względu na duży ruch panujący na krakowskich ulicach nie zdąży zawieźć rodzącej na czas do szpitala. Policjanci porozumieli się z dyżurnym KMP w Krakowie, od którego otrzymali zgodę na pilotaż i włączenie sygnałów uprzywilejowania. Nie tracąc czasu policyjny radiowóz ruszył w stronę szpitala przy ul. Siemiradzkiego, a zaraz za nim jechali oczekujący narodzin maleństwa rodzice. Dzięki szybkiej i sprawnej eskorcie udało się rodzącej kobiecie bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie opiekę nad nią przejął wykwalifikowany personel medyczny – informuje KWP.

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments