Wyszków. 44-letni Andrzej R. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

1 min


Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 44 – letniemu Andrzejowi R. 14 lutego 2020 r. został skierowany akt oskarżenia Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Ciąży na nim m.in. zarzut usiłowania zabójstwa i grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wyjaśnia ostrołęcka prokuratura okręgowa, Andrzej R. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Anety W., kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej, kradzieży samochodu osobowego marki Toyota Avensis, kierowania wskazanym pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli i w konsekwencji sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu co najmniej 40 osób.

Andrzej R. zarzucanych mu czynów dopuszczał się będąc w stanie nietrzeźwości.

W toku śledztwa Andrzej R. nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabójstwa Anety W., do pozostałych przestępstw przyznał się. Na okoliczności zarzuconych mu przestępstw złożył obszerne wyjaśnienia. Jak ustalono w toku postępowania, Andrzej R. był w przeszłości wielokrotnie karany przez Sąd za popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Przez cały okres trwania śledztwa, wobec Andrzeja R. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

©MJ


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments