Wybuch butli z gazem w ostrołęckim bloku. Ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców

1 min


Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków w Ostrołęce, w którym wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego. Z uwagi na zagrożenie wybuchem butli z gazem natychmiast przystąpili do ewakuacji mieszkańców.

 

Zdarzenia miało miejsce w ubiegłą sobotę o godzinie 11, wtedy to do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja dotycząca pożaru. Osoba zgłaszająca powiedziała, że w jednym z mieszkań pali się butla z gazem. Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy zastali przed blokiem grupę osób. Mieszkańcy powiedzieli, że w bloku znajduje się jeszcze kilka osób.

Policjanci zdając sobie sprawę z powagi sytuacji natychmiast podjęli decyzję o ewakuacji osób będących w środku. Pomimo dużego zadymienia rozpoczęli wyprowadzanie ich z mieszkań.

 

W pewnym momencie stojąca przed blokiem kobieta krzyknęła do policjantów, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze pozostały osoby, które nie mogą samodzielnie opuścić budynku. Policjanci pobiegli pod drzwi wskazanego mieszkania, jednak nikt nie otwierał, natomiast słychać było wołanie o pomoc. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i wyprowadzili poza budynek starsze małżeństwo.

Kolejny policyjny patrol ewakuował z mieszkania 80 – latkę, która z uwagi na swój wiek miała problemy z poruszaniem się.

Po dotarciu funkcjonariuszy na miejsce Straży Pożarnej ewakuacja była kontynuowana. Pod jej koniec słyszalny był huk, który jak się później okazało spowodowany był wybuchem butli z gazem. Podjęta przez strażaków akacja gaśnicza szybko przyniosła oczekiwany efekt.

Ostatecznie okazało się, że w jednym z mieszkań, w którym przebywała kobieta z czwórką dzieci w wieku od 2 do 11 lat zapaliła się butla z gazem. Na szczęście kobieta zachowała przytomność umysłu i uciekła z dziećmi z mieszkania.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments