WOŚP nadal pomaga. Ponad 2,5 miliona maseczek trafi do placówek ochrony zdrowia [VIDEO]

1 min


Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

– Dzisiaj w magazynie mamy 900 000 maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 2000 masek od firmy Decathlon dla stacji pogotowia ratunkowego. W ciągu Świąt przyszło do nas 110 próśb z Domów Pomocy Społecznej i do nich wysyłamy po 500 maseczek, po 10 litrów płynu dezynfekującego i 5 litrów mydła w płynie. Po 2000 maseczek wysyłamy do 330 oddziałów ginekologiczno-położniczych. Zgłosiło się do nas 40 nowych szpitali, także do nich wysyłamy po 2000 maseczek. Do 194 szpitali, które już dostały naszą pomoc, ponownie wyślemy kolejne maseczki. Z kolei przyłbice już dziś wyruszą do stacji pogotowia ratunkowego – zaczniemy od 4 województw z listy, jutro będziemy pakować kolejne – informuje Jurek Owsiak.

– Dla ratowników również będziemy dokładali maseczki chirurgiczne. Kolejna partia 340 000 maseczek przybędzie na nasz magazyn jeszcze dziś. Razem będzie to więc już 1,6 miliona masek, które rozdysponujemy jeszcze w tym tygodniu. Kolejny milion maseczek przybędzie do nas w transporcie z Chin – dodaje.


3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
mark
2 lat temu

Coż za nacisk na obrandowanie produktu,lepiej niż sam producent 😀

Aleksandra
Reply to  mark
2 lat temu

Ile przekazałeś nie obrandowanych maseczek?

sorry
2 lat temu

Te obklejanie to już jakaś obsesja.