Wojewoda skierował 100 lekarzy do pomocy w DPS-ach. Zgłosiło się 15, posypały się wysokie kary

1 min


Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł 11 kwietnia skierował stuosobowy personel medyczny do pracy na terenie województwa. Jak podaje urząd, w placówkach stawiło się jedynie 15 osób. Z tego powodu wojewoda nałożył kary po 5 tysięcy złotych na osoby, które nie wypełniły obowiązku.

Wojewoda Mazowiecki, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 poleca właściwym organom jednostek samorządu terytorialnego z dniem 11 kwietnia 2020 r. podjąć działania zapewniające natychmiastowe wsparcie Domów Pomocy Społecznej – czytamy w komunikacie urzędu.

Natychmiastowym wsparciem miały zostać objęte Domy Pomocy Społecznej, w których występują problemy kadrowe ze sprawowaniem opieki nad mieszkańcami, odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, w tym m.in. z placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów seniora, oraz środowiskowych domów samopomocy. Polecenie podlegało natychmiastowemu wykonaniu, jednak ze stu oddelegowanych osób, w placówkach pojawiło się zaledwie 15.

Wojewoda w przypadku niestosowania się do decyzji ma obowiązek skierowania do placówki kolejnych lekarzy. Z kolei osoby, które nie wypełniły nałożonego obowiązku, zostają ukarane. Kary administracyjne wynoszą od 5 do 30 tysięcy złotych. „Ponadto wojewoda będzie kierował wnioski do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej” – zapowiedziano w oficjalnym komunikacie przesłanym w sobotę PAP.

 


4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
paweł
2 lat temu

I bardzo dobrze, niech ch..uj sam się wyśle i do tego weźmie karczewskiego ze sobą!

Obserwator
2 lat temu

Jak chcą zmuszać ludzi do obowiązkowej pracy to niech wprowadzą stan wyjątkowy.

Michał
2 lat temu

Przecież to jest niewolnictwo. Gościu sobie traktuje innych ludzi jak swoją własność tak samo jak SS zmuszało ludzi do pracy w BMW i VW. Czuję głęboką pogardę dla tego urzędnika.

Cyrk
2 lat temu

Możecie ich cmoknąć w pompkę, na pewno byli obłożnie chorzy lub z narażeniem życia sprawowali opiekę nad kimś innym. Nagle okazało się, że jednak służba zdrowia nie działa w kraju – coś podobnego. Klaszczcie im dalej, może kupią za to chleb i inne środki.