czwartek, 23 września, 2021

Latest Posts

Wojewoda skierował 100 lekarzy do pomocy w DPS-ach. Zgłosiło się 15, posypały się wysokie kary

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł 11 kwietnia skierował stuosobowy personel medyczny do pracy na terenie województwa. Jak podaje urząd, w placówkach stawiło się jedynie 15 osób. Z tego powodu wojewoda nałożył kary po 5 tysięcy złotych na osoby, które nie wypełniły obowiązku.

Wojewoda Mazowiecki, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 poleca właściwym organom jednostek samorządu terytorialnego z dniem 11 kwietnia 2020 r. podjąć działania zapewniające natychmiastowe wsparcie Domów Pomocy Społecznej – czytamy w komunikacie urzędu.

Natychmiastowym wsparciem miały zostać objęte Domy Pomocy Społecznej, w których występują problemy kadrowe ze sprawowaniem opieki nad mieszkańcami, odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, w tym m.in. z placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów seniora, oraz środowiskowych domów samopomocy. Polecenie podlegało natychmiastowemu wykonaniu, jednak ze stu oddelegowanych osób, w placówkach pojawiło się zaledwie 15.

Wojewoda w przypadku niestosowania się do decyzji ma obowiązek skierowania do placówki kolejnych lekarzy. Z kolei osoby, które nie wypełniły nałożonego obowiązku, zostają ukarane. Kary administracyjne wynoszą od 5 do 30 tysięcy złotych. „Ponadto wojewoda będzie kierował wnioski do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej” – zapowiedziano w oficjalnym komunikacie przesłanym w sobotę PAP.

 

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.