Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł 11 kwietnia skierował stuosobowy personel medyczny do pracy na terenie województwa. Jak podaje urząd, w placówkach stawiło się jedynie 15 osób. Z tego powodu wojewoda nałożył kary po 5 tysięcy złotych na osoby, które nie wypełniły obowiązku.

Wojewoda Mazowiecki, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 poleca właściwym organom jednostek samorządu terytorialnego z dniem 11 kwietnia 2020 r. podjąć działania zapewniające natychmiastowe wsparcie Domów Pomocy Społecznej – czytamy w komunikacie urzędu.

Natychmiastowym wsparciem miały zostać objęte Domy Pomocy Społecznej, w których występują problemy kadrowe ze sprawowaniem opieki nad mieszkańcami, odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, w tym m.in. z placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów seniora, oraz środowiskowych domów samopomocy. Polecenie podlegało natychmiastowemu wykonaniu, jednak ze stu oddelegowanych osób, w placówkach pojawiło się zaledwie 15.

Wojewoda w przypadku niestosowania się do decyzji ma obowiązek skierowania do placówki kolejnych lekarzy. Z kolei osoby, które nie wypełniły nałożonego obowiązku, zostają ukarane. Kary administracyjne wynoszą od 5 do 30 tysięcy złotych. „Ponadto wojewoda będzie kierował wnioski do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej” – zapowiedziano w oficjalnym komunikacie przesłanym w sobotę PAP.

 

4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
paweł
10 miesięcy temu

I bardzo dobrze, niech ch..uj sam się wyśle i do tego weźmie karczewskiego ze sobą!

Obserwator
10 miesięcy temu

Jak chcą zmuszać ludzi do obowiązkowej pracy to niech wprowadzą stan wyjątkowy.

Michał
10 miesięcy temu

Przecież to jest niewolnictwo. Gościu sobie traktuje innych ludzi jak swoją własność tak samo jak SS zmuszało ludzi do pracy w BMW i VW. Czuję głęboką pogardę dla tego urzędnika.

Cyrk
10 miesięcy temu

Możecie ich cmoknąć w pompkę, na pewno byli obłożnie chorzy lub z narażeniem życia sprawowali opiekę nad kimś innym. Nagle okazało się, że jednak służba zdrowia nie działa w kraju – coś podobnego. Klaszczcie im dalej, może kupią za to chleb i inne środki.