Włamał się i ……. zasnął. Sen kontynuował już w policyjnej celi

1 min


Nawet 10 lat więzienia grozi 57-letni mieszkańcowi powiatu grójeckiego. Mężczyzna włamał się do domku letniskowego, skradł przedmioty codziennego użytku, wypił alkohol i … zasnął. Słodki sen przerwali mu policjanci z Chynowa.

Policjanci z chynowskiego posterunku policji podczas patrolu swojej gminy zauważyli uszkodzone ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Edwardów. Za ogrodzeniem leżał znany im rower, którym porusza się mężczyzna karany już wcześniej za kradzieże i włamania.

– Sprawca wybił okno i wszedł do środka domku letniskowego. Mundurowi zastali śpiącego na łóżku złodzieja. Zatrzymanym okazał się znany 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Jego łupem miały paść m. in.: pamiątkowa biżuteria, okulary, butla gazowa i medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Mężczyzna nie uciekł zaraz po kradzieży, wypił alkohol znajdujący się w domku i zasnął – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

57-latek sen kontynuował już w policyjnej celi. Badania alkomatem wykazały, że mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Nie było jego pierwsze włamanie, w piątek usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments