Wędkarze z Białołęki wsparli Markot

1 min


W związku z rosnąca liczbą osób zarażonych koronawirusem, kolejnymi rządowymi zaostrzeniami, w tym także zakazem wędkowania, członkowie Koła Wędkarskiego PZW nr 39 Warszawa Białołęka postanowili włączyć się czynnie w walkę z pandemią.

– Postanowiliśmy przeznaczyć 5 tysięcy złotych na wsparcie organizacji potrzebujących pomocy. Po konsultacji z władzami dzielnicy zdecydowaliśmy wspomóc materialnie Ośrodek Pomocy Bliźniemu „Monar-Markot” działający w dzielnicy Białołęka przy ulicy Marywilskiej 44 a – mówią wędkarze.

Dlaczego Markot

– Zapyta ktoś dlaczego nie szpital, pogotowie, medyków. Uznaliśmy, że środki które możemy przeznaczyć nie są duże. Szpitale i służba zdrowia są w centrum zainteresowania opinii społecznej, a bezdomni w takim czasie schodzą już na kolejny plan – dodają.

Wędkarze zakupili środki ochrony osobistej, w tym maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, płyny odkażające oraz środki higieny ogólnej.

Są także inicjatorami kolejnej akcji dla potrzebujących z ich dzielnicy.

– Kochani , ale to nie musi być koniec pomocy. Każdy z nas może się włączyć w naszą akcję. Jeżeli Ktoś z Was ma chęć pomóc potrzebującym z naszej dzielnicy, może to zrobić wpłacając dobrowolną kwotę na konto bankowe koła nr 39 Warszawa- Białołęka Okręgu Mazowieckiego PZW. Za każdą wpłaconą złotówkę będziemy Wam wdzięczni i przekażemy ją w całości na pomoc potrzebującym.

Datki prosimy wpłacać na konto nr 36 1090 1883 0000 0001 3684 8394 z dopiskiem „WIRUS”.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments