Warszawski „Meditrans” zakupił dwa nowe, w pełni wyposażone ambulanse

1 min


Warszawski „Meditrans” zakupił dwa nowe, w pełni wyposażone ambulanse. Będą one służyć mieszkańcom dzielnic Mokotów i Bielany. Ich wartość to 1,2 mln zł. W uroczystym przekazaniu samochodów udział wzięła członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Warszawski „Meditrans” systematycznie się rozwija. Tylko w ubiegłym roku dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego trafiło do niego 13 nowych samochodów, które zastąpiły stare, wysłużone pojazdy. W tym roku z własnych środków „Meditrans” zakupił dwa kolejne. Każdy z nich wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny taki jak: defibrylator transportowy z możliwością teletransmisji danych medycznych w czasie rzeczywistym, transporter i nosze transportowe, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Na ten cel przeznaczono ponad 1,2 mln zł.

– Tylko w ubiegłym roku warszawski „Meditrans” wyjeżdżał do pacjentów blisko 230 tys. razy. Ta liczba najlepiej odzwierciedla jak duże jest zapotrzebowanie. Każde z tych zgłoszeń było inne, w każdym najważniejszy był czas. Im szybciej ratownicy dotrą do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie mu pomocy. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt jest dla nas priorytetem. To niezwykle ważne, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenci mieli zapewnioną pomoc na najwyższym poziomie – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.


1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
2 lat temu

Gratulacje!