W Ostrołęce policjanci do kontrolowania ludzi używają drona

1 min


W Ostrołęce Policja do działań patrolowych dotyczących przestrzegania przepisów w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa włączyła drona.Osoby lekceważące obostrzenia muszą się spodziewać stanowczej reakcji z naszej strony – informuje KMP.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa ostrołęccy policjanci do działań włączyli także drona, który znajduję się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji.

Patrole prowadzone z użyciem drona obejmują rozległe tereny, m. in. parków miejskich, ogródków działkowych, plaży i osiedli mieszkaniowych, tak aby podjąć interwencję wobec osób łamiących zakaz dotyczące, m.in. gromadzenia się.

Osoby, które nie będą przestrzegały wprowadzonych przepisów nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

– Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj Policja apeluje o rozsądek i nienarażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy także między sobą bezpieczne odległości – mówi podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments