W Nowym Dworze Mazowieckim kobiety znów mogą rodzić dzieci

1 min


Oddział ginekologiczno – położniczy w Nowodworskim Centrum Medycznym od poniedziałku, 20 kwietnia znów przyjmuje pacjentki. Powodem zamknięcia było wykrycie Covid-19 u jednej z pacjentek.

Z samego rana Nowodworskie Centrum Medyczne poinformowało, że został ponownie otwarty oddział ginekologiczno-położniczy. Został on zamknięty 9 kwietnia, po tym jak dzień wcześniej trafiła na niego pacjentka z koronawirusem. Kobieta urodziła wówczas poprzez cesarskie cięcie zdrowe dziecko, które pozostało na oddziale pediatrycznym, a sama została przewieziona do szpitala w Warszawie.

Wówczas dyrekcja szpitala oraz Sanepid zadecydowali o wysłaniu 29 pracowników oddziału na domową kwarantannę.

– W związku z pozytywnymi wynikami testów, potwierdzającymi obecność koronawirusa u pracowników Nowodworskiego Centrum Medycznego oraz u pacjentki Oddziału Ginekologiczno – Położniczego, Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego, w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zamyka w/w oddział do czasu odbycia przez personel medyczny obowiązkowej kwarantanny domowej. Oddział zostanie poddany kompleksowej dezynfekcji – poinformowało Nowodworskie Centrum Medyczne na swoim facebookowym fanpagu.

Testy dały wyniki ujemne, a pracownicy, po obowiązkowej dekontaminacji oddziału, wrócili do pracy 20 kwietnia.

w.b


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments