W Ciechanowie powstanie Park Kultury „Młyn”

1 min


Miasto Ciechanów odnowi stary młyn znajdujący się przy ulicy Narutowicza. Zaniedbany teren przekształcony zostanie w Park Kultury.

Po rewitalizacji i rozbudowie obiekt będzie składał się z 3 części: odnowionego budynku młyna, nowego wielofunkcyjnego obiektu oraz dwukondygnacyjnego przeszklonego łącznika. Na potrzeby urządzonej zieleni zagospodarowany zostanie także teren całej działki z ekspozycją na Zamek Książąt Mazowieckich.

Tak będzie wyglądał odnowiony młyn przy ul. Nadrzecznej. Cel: przywrócenie do życia kolejnej opuszczonej zabytkowej przestrzeni. Stary młyn z nowo wybudowanym obiektem połączy przeszklony dwukondygnacyjny hol. W zabytkowej części będzie restauracja oraz sale edukacyjne. Nowa część to duża sala wielofunkcyjna przeznaczona pod konferencje, eventy, teatr czy koncerty. Na jej dachu znajdzie się taras i bar letni. Za Parkiem Kultury „Młyn” będzie alejka wśród podłużnej zielonej przestrzeni prowadząca nad Łydynię do drewnianego pomostu z widokiem na Zamek – informuje prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Do połowy 2021 r. planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments