Trzymał marihuanę w słoikach

1 min


Policjanci z Nieporętu zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania  zabezpieczono ponad 42 gramy marihuany. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

– 33-latek został zatrzymany w minionym tygodniu, po tym jak kryminalnie z Nieporętu uzyskali informację pozaprocesową, że może on posiadać środki odurzające. Policjanci najpierw przy mężczyźnie znaleźli szklaną fifkę oraz niewielką ilość suszu. Następnie w wyniku przeszukania, w domu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli słoiki, w których znajdował się susz koloru brunatnego. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 42 gramy środków odurzających – informuje podkom. Justyna Stopińska.

Mężczyzna trafił do celi, zaś narkotyki przekazano do policyjnego depozytu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 33-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments