Tragedia w Zdziechowie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć poważnie rannych

1 min


W zderzeniu dwóch busów – kurierskiego i pasażerskiego – zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało poważnie rannych. Do późnych godzin nocnych na drodze W 735 pracowali policjanci i służby ratunkowe, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniając okoliczności zdarzenia.

 

W czwartek (31 grudzień) ok. godz. 13.50 w miejscowości Zdziechów na drodze wojewódzkiej 735 (stara droga K-7) na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący busem dostawczym jadący od Kielc w kierunku Radomia zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na zatokę autobusową i zderzył się z pasażerskim busem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 44-letni kierowca busa pasażerskiego, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego oraz 48-letnia pasażerka.

– Dziesięciu osobom, pasażerom autobusu na miejscu została udzielona pomoc. Dziewięć z tych osób trafiło do okolicznych szpitali z obrażeniami ciała. Jako jedni z pierwszych na miejscu wypadku pojawili się i udzielali pomocy mieszkańcy Zdziechowa. W miejscu tego tragicznego wypadku policjanci do późnych godzin nocnych wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Przez cały czas droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, funkcjonariusze zorganizowali objazdy drogami lokalnymi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku – informuje KPP w Szydłowcu.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments