Tragedia pod Płońskiem. W zderzeniu z ciężarówką zginęła 36-latka. Trójka dzieci w stanie ciężkim trafiła do szpitala

1 min


Dziś na krajowej 7-ce na wysokości Płońska doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym, którym podróżowała 36-letnia kobieta z trójką dzieci. Kierująca zginęła na miejscu, a jej dzieci w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 11:30 na wysokości Płońska (wyjazd w kierunku Mławy). Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka scania z naczepą jadąca od strony Warszawy w pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka osobowym audi, którym podróżowały 4 osoby – matka z 3 dzieci.

– Kierującej osobówką 36-latki, mieszkanki gm. Załuski, pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować. Kobieta zmarła na miejscu. Dzieci w wieku 14, 6 i 2 lat w stanie ciężkim zostały przetransportowane pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie. 47-letni kierowca ciężarówki (pow. ełcki) nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Trasa nr 7 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Grupa operacyjno-dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora zabezpieczyła ślady i dokonała dokładnych oględzin miejsca zdarzenia. Sporządzona została również dokumentacja fotograficzna. Prowadzone będzie w tej sprawie postępowanie, w czasie którego ustalone zostanie jakie były dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments