Sześciu nieuczciwych kurierów trafiło do aresztu

1 min


Policja zatrzymała sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże w miejscu pracy. Łupem nieuczciwych kurierów padły telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy. Policjanci odzyskali utracone mienie, a mężczyźni są już po zarzutach.

Operacyjni z komisariatu na Białołęce uzyskali informacje, że w jednej z firm kurierskich dochodzi do kradzieży przesyłek. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Okoliczności zdarzenia wskazywały na działanie kurierów.

– Policjanci od razu udali się do siedziby firmy, gdzie poinformowali kierownika o swoich ustaleniach. Na terenie budynku mundurowi zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy dokonali kradzieży zawartości przesyłek, ponadto w toalecie znaleźli kilka paczek, które zostały schowane przez kurierów. Podczas przeszukania pokoi hotelowych, w których na co dzień przebywali zatrzymani mężczyźni u jednego z nich operacyjni znaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w danym budynku zamieszkują jeszcze inni pracownicy firmy, którzy współdziałali z zatrzymanymi, a w trakcie przeszukania ich pomieszczeń policjanci zabezpieczyli między innymi telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy. Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych – informuje KSP.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu przy ul. Myśliborskiej. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa, a dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty. Skradzione mienie wróciło do właściciela, jego wartość szacowano na 20 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments