Smykofonia na Mazowszu. Zapraszamy na bajkowy koncert

1 min


Zapraszamy na bajkowy koncert, którego głównym bohaterem będą skrzypce. Okazuje się, że razem z nimi świetnie wymyśla się bajki i podróżuje po świecie. W naszym koncercie weźmie udział znakomity skrzypek Michał Lisiewicz, a jego skrzypcom towarzyszyć  będą: fortepian, kontrabas oraz bajarka Viola Łabanow.

Wykonawcy:

Michał Lisiewicz – skrzypce

Marcin Fidos   – kontrabas

Dagmara Dudzińska – fortepian

Viola Łabanow – prowadzenie koncertu

Terminy:

15 LUTEGO  2020 r. (sob.) 15:00 | Pruszków, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Kościuszki 41

16 LUTEGO  2020 r. (niedz.) 15:30 | Opinogóra, Muzeum Romantyzmu, ul. Zygmunta Krasińskiego 9

Projekt Smykofonia to koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat,  ich rodziców, dziadków, cioć oraz wujków.

W  roku 2019,  już po raz ósmy na Mazowszu, zaprosiliśmy rodziny z melomaluszkami na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. W kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego realizowane są koncerty tego  bardzo wartościowego, edukacyjnego projektu Violetty Łabanow – Prezesa Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, uhonorowanego m.in. Nagrodą Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl i Gwarancją kultury kanału TVP Kultura w roku  2013 rok.

Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem dla rodzin, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki.

Oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Koncerty  Smykofonii  z powodzeniem odbywają się od 2011 roku – w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w     Warszawie, obecnie Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich w ostatnich latach, do roku 2018, uzyskiwał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncerty o podobnym charakterze organizowane były m.in. w Londynie, Berlinie i Bydgoszczy.

W lutym 2020 roku rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny  Smykofonii  na Mazowszu we współpracujących już z nami w ubiegłych latach ośrodkach: Grójec, Kozienice, Warka, Nowy Dwór Mazowiecki, Opinogóra, Radom, Siedlce, Sokołów Podlaski oraz ośrodkach kultury położonych na terenie Powiatu Pruszkowskiego.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments