Skatował swoją 82-letnią babcię. Grozi mu nawet 15 lat

1 min


36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące, za pobicie swojej babci. Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej staruszki.

W ubiegłym tygodniu policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową, gdzie zgłoszono, że 36-letni mężczyzna pobił swoją babcię. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że mężczyzna zepchnął babcię ze schodów oraz bił ją po całym ciele. 36-latek nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Pokrzywdzona w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

– Policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie śladów i dowodów przestępstwa. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 82-letniej kobiety. Podejrzany w ograniczonym zakresie złożył wyjaśnienia, ponadto były one niespójne. Na wniosek prokuratury rejonowej, miński sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje st. asp. Marcin Zagórski z KPP w Mińsku Mazowieckim.

W tej sprawie policjanci komendy powiatowej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim śledztwo z art. 156§1 kodeksu karnego, w którym m. in. ocenią stan zdrowia psychicznego podejrzanego.

Za dotkliwe pobicie 82-latki, podejrzanemu może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments