Rozerwana kabina busa, dwóch kierowców z poważnymi obrażeniami

1 min


Do poważnej kolizji doszło na ul. Płowieckiej w Warszawie. W zderzeniu z ciężarówką całkowicie zmiażdżony został dostawczy bus. Na miejscu jako pierwszy interweniował będący po służbie strażak.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na kołach na dwóch skrajnych pasach jezdni w kierunku Lublina. Samochodami poruszali się jedynie kierowcy, którzy w momencie przyjazdu PSP przebywali wewnątrz aut. Obaj mężczyźni wymagali udzielenia pomocy medycznej – informuje mł. bryg. Paweł Adamczyk.

Kierowca Scanii wyszedł z pojazdu w asyście ratownika PSP. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

– Kierowca busa został ewakuowany na noszach. Samochód posiadał rozerwaną kabinę wokół miejsca kierowcy w związku z tym możliwe było wydobycie poszkodowanego bez użycia sprzętu hydraulicznego. W momencie ewakuacji poszkodowanego na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który wraz z ratownikami PSP udzielał pomocy mężczyźnie. W dalszej części działań przystąpiono do sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączono akumulatory w pojazdach. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego WARSZAWA 8 usunęła oba pojazdy na pobocze drogi – dodaje Adamczyk.

Na miejscu zdarzenia znajdował się funkcjonariusz PSP mł. ogn. Daniel Szopa z JRG 12, który przebywając w czasie wolnym jako pierwszy zauważył zdarzenie i zaczął udzielać pomocy najbardziej poszkodowanej osobie.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments