czwartek, 29 lipca, 2021

Latest Posts

Przysucha. Zabezpieczono podróbki za ponad 5 mln złotych

Ponad 5 mln złotych to szacunkowa wartość rynkowa podróbek, które zostały zajęte w wyniku działań policjantów z Przysuchy oraz funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej.

Hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji. Przysuscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie przeprowadzili na terenie gminy Tarczyn działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Mundurowi skontrolowali magazyn znajdujący się na prywatnej posesji i dokonali zabezpieczenia blisko 4,6 tys. produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz 7 worków wypełnionych naprasowankami, które prawdopodobnie miały zostać naniesione na ubrania.

Podczas działań zatrzymano na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku od 18 do 46 lat. Jeden z zatrzymanych był właścicielem towaru, pozostali pracownikami. Podczas przesłuchania przyznali, że podrobiona odzież i galanteria miała być sprzedana. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone w celu wykonania czynności procesowych.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślają mundurowi, fałszowanie znaków towarowych to nie tylko przestępstwo. Wiele podrabianych towarów produkowanych jest bez nadzoru i kontroli jakości, z wykorzystaniem często szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia materiałów. Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.