Przez kilka miesięcy znęcał się nad swoją żoną. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

1 min


Na wniosek Prokuratora legionowski sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną. 50-letni obywatel Ukrainy przez kilka miesięcy używał przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiety oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna za kratkami spędzi najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do legionowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła policjantów, że jej mąż od kilku miesięcy znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę słowami wulgarnymi i obelżywymi, dusił i bił kobietę. Kiedy pokrzywdzona wyprowadziła się z domu, mąż nękał ją telefonami oraz przyjeżdżał pod jej nowy adres zamieszkania, nadal grożąc pozbawieniem życia.

W wyniku podjętych przez mundurowych działań  50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy potwierdził zeznania pokrzywdzonej. Dochodzeniowcy przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego i zgodnie z decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy  miesiące spędzi w areszcie.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments