Próbowali wyłudzić ponad 38 tys. złotych na ustawioną kolizję. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

1 min


Funkcjonariusze z grójeckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Sprawcy rzekomo zgłosili fikcyjne zdarzenie drogowe, w nadziei na wypłatę ponad 38 tys. zł odszkodowania z ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze KPP w Grójcu ustalili, że 5 listopada 2019 roku miało dojść do kolizji na terenie powiatu grójeckiego, podczas której uszkodzeniu uległ osobowy hyundai. Uczestnicy zdarzenia nie wezwali na miejsce Policji i napisali stosowane oświadczenie, z którego wynikało, że kierujący samochodem hyundai chcąc uniknąć zderzenia z nieprawidłowo jadącym fiatem seicento wpadł do rowu, poważnie uszkadzając pojazd. Powyższe oświadczenie następnie przekazali do firmy ubezpieczeniowej.

Policjanci na podstawie opisu i zdjęć, które przedstawił poszkodowany ustalili, że nie mogło dojść do takiego zdarzenia, a przedstawione okoliczności były nieprawdziwe. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kierujący hyunadiem i rzekomy kierowca fiata dobrze się znają, a użytkownik pierwszego z aut wpadł do rowu z własnej winy i dodatkowo w tym dniu kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 20-letni mieszkaniec gminy Promna i 33-letni mieszkaniec gminy Mogielnica zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments