Próbował zabić syna, który stanął w obronie matki

1 min


Grójeccy policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad żoną i usiłowanie zabójstwa syna. Zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony czwartek policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w Lewiczynie.

-Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna wulgarnie odnosił się do swojej żony, stosując wobec niej przemoc psychiczną. W obronie matki stanęli synowie. W trakcie kłótni ojciec chwycił za nóż kuchenny, którym trzykrotnie ugodził 34-letniego syna w okolice żeber i przedramienia – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Agresor został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad żoną i usiłowania zabójstwa. Policjanci zebrali w sprawie materiał dowodowy, który wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie przedstawili w prokuraturze oraz sądzie.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grójcu w sądzie zapadła decyzja, że 61-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną i usiłowanie zabójstwa syna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.


1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
2 lat temu

Wypowiedz ,,Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu” tyko wprowadza zbędne zamieszanie, które może mieć odzwierciedlenie w dalszym postępowaniu.
Pani kom. Agnieszka Wójcik z KPP Grójec Powinna dobrze zapoznać się w sprawie,
i nie wypowiadać z błędnie, wyciągniętych wniosków, Jako przebiegu zdarzeń …