Próbował zabić kolegę siekierą. Grozi mu nawet dożywocie

1 min


63- letni mieszkaniec Marek pod Warszawą usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojego kolegi, który doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu po ataku siekierą.

27 marca w pomieszczeniach zajmowanych przez jednego z uczestników zajścia doszło między mężczyznami do sprzeczki, podczas której sprawca uderzył swojego kolegę siekierą w głowę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Warszawie z ciężkimi obrażeniami ciała.

– Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Tomasz Sitek, z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu – dodaje policjant.

W związku z tym, że 63 – latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który zagraża życiu innej osobie Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

w.b


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments