Ponad 400 młodych bezrobotnych zostanie zaktywizowanych

1 min


Powiat Przasnyski od początku roku realizuje projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie przasnyskim”. Docelowo, projekt wart prawie 4,5 mln zł., ma pomóc bezrobotnym w znalezieniu pracy.

Program adresowany jest przede wszystkim do osób bezrobotnych w przedziale wiekowym od 18 do 29 lat. – W ramach projektu ponad 400 młodych osób z terenu powiatu przasnyskiego zostanie objętych różnymi formami wsparcia w znalezieniu pracy. Część osób zostanie skierowana na staże, aby zdobyć doświadczenie zawodowe. Dla osób, które wykazały gotowość do zmiany miejsca zamieszkania w celu podjęcia pracy przewidziane są bony na zasiedlenie w kwocie do 8000 zł. Ponadto odbędą się szkolenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy i podnoszące kwalifikacje zawodowe osób niepracujących. Dodatkowo każdy z uczestników projektu zostanie objęty pośrednictwem pracy lub poradnictwem zawodowym – informuje urząd.

Osoby bezrobotne chcące założyć własną działalność gospodarczą mogą liczyć natomiast na jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości do 20 000 zł. Urząd planuje również doposażenie nowych stanowisk pracy w istniejących już firmach.

Całkowita wartość projektu wyniesie 4 466 161,97 zł, z czego kwota 3 764 081,31 zł pochodzi ze środków unijnych, a 702 080,66 zł z wkładu krajowego.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments