Ponad 4 promile i brak uprawnień. 31-latek odpowie przed sądem

1 min


Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego zatrzymany w miejscowości Kłoda na drodze krajowej K79 przez policjantów z Kozienic. Mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie karnie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego, który w stanie upojenia alkoholowego kierował samochodem osobowym po drodze krajowej. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kontrolowany nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 31-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments