Polsat: W weekend na ulice miast wyjdzie Wojsko i Policja. #Zerotolerancji

1 min


Jak informuje Polsat News, w weekend na ulice miast wyjdą patrole Wojska i Policji. Mundurowym nie umknie żaden niewłaściwy ruch. Kontrole pełnione będą z powietrza, wody i lądu – zapewnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

– W sobotę i niedzielę na ulicach Warszawy, ale i innych miejscowości, pojawi się dużo patroli, w tym również liczne patrole piesze. W działaniach wspierani jesteśmy przez inne służby. Łącznie z policjantami, na ulicach Warszawy pojawi się kilka tysięcy osób, których zadaniem będzie zadbanie o przestrzeganie ograniczeń – mówi nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

Łącznie od 24 marca już ponad ponad 300 osób zostało ukaranych w związku z art 54 kw. W ponad 170 przypadkach mówimy o mandatach karnych. A ostatnia doba to ponad 70 kolejnych informacji przekazanych do Powiatowego Inspektora Sanitarnego gdzie mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne. Dzisiaj nasze działania wspiera ponad kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole możemy spotkać na wszystkich dzielnicach Warszawy. Przyświeca nam zasada #zerotolerancji i #zostańwdomu” – czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiadujemy się z Polsat News, kontrole pełnione będą nie tylko z lądu, ale również z powietrza i wody.


1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
2 lat temu

Od paru dni jesteśmy bombardowani bzdurnymi artykułami w których licytują się na wysokość nałożonych kar,a powód ich nałożenia jeden głupszy od drugiego. Jak dla mnie zapowiadają ładną pogodę i spodziewają się ludzi na ulicach to starają się ich zatrzymać.
Przyświeca mi zasada #muszetowychodze