Policyjny pies odnalazł zaginionego 58-latka. „Nawoja” wytropiła go w lesie

1 min


Wczoraj wieczorem do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarło zgłoszenie o zaginięciu 58-letniego mieszkańca gminy Mordy.

 

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wiedzieli, że 58-latek może wymagać pilnej pomocy z uwagi na panujący mróz.

W poszukiwania zaangażowano przewodnika z psem tropiącym Nawoja. Czworonożny funkcjonariusz zapoznał się z zapachem pozostawionym w miejscu zamieszkania przez zaginionego i szybko podjął trop. Z posesji ruszył od razu polną droga w kierunku pobliskiego lasu. Po około dwóch kilometrach doprowadził do poszukiwanego mężczyzny, który znajdował się w lesie nieopodal drogi – mówi nadkom. Agnieszka Świerczewska.

 

Mężczyzna był wychłodzony, mundurowi zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników medycznych, którzy po udzieleniu pierwszej pomocy przewieźli go do szpitala.

Gdyby nie policyjny pies, dotarcie do 58-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu. Szybkie działanie policjantów i pomocy Nawoi pozwoliło na odnalezienie zaginionego mieszkańca gm.Mordy.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments