Podejrzany o składanie niemoralnych propozycji małoletniej aresztowany

1 min


Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca Ząbek, który jest podejrzany o składanie niemoralnych propozycji 15-letniej dziewczynce. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze policji z Ząbek oraz Wołomina zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o składanie niemoralnych propozycji poddania się lub innej czynności seksualnej 15-letniej dziewczynie.

Policjanci z ząbkowskiego komisariatu zostali powiadomieni o namierzeniu przez internautkę  pedofila. Kobieta zalogowała się na czacie i udawała 15-latkę.

– Nawiązał z nią korespondencję nieznany mężczyzna, który zaczął składać „dziewczynce” propozycje seksualne. Dążył do tego, aby się z nią spotkać. Powiadomieni o całej sytuacji policjanci wkroczyli do akcji. Wspólne z osobą, która przekazała im te informacje, oraz kobietą, która nawiązała kontakt internetowy, zainicjowali spotkanie z pedofilem. Autorka prowokacji, przedstawiając się cały czas jako dziewczynka, uzgodniła spotkanie w określonym miejscu i godzinie. Na spotkaniu zamiast 15-latki pojawili się policjanci z komisariatu w Ząbkach oraz drogówki wołomińskiej komendy. Mężczyzna przyjechał tam swoim samochodem. Gdy zorientował się, że zamiast oczekiwanej 15-latki czekają na niego inne osoby, podjął próbę ucieczki za kierownicą swojego pojazdu – informuje asp. szt. Tomasz Sitek.

Podejrzany nie reagował na sygnały do zatrzymania się. Został uchwycony w okolicach centrum handlowego w Ząbkach i trafił do policyjnego aresztu.

– Policjanci zabezpieczyli jego telefon, jak również inne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. Funkcjonariusze już przedstawili mężczyźnie zarzuty elektronicznego kontaktu z osobą małoletnią w celu składania propozycji poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego – dodaje Sitek.

Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

w.b.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments