Podczas kontroli dał policjantom podrobione prawo jazdy

1 min


Pięć lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu kierowcy ciężarówki, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj na obwodnicy Sochaczewa. Patrol policji został poinformowany o niezabezpieczonej ciężarówce utrudniającej ruch.

– Policjanci z sochaczewskiej drogówki zbliżając się do ciężarówki zauważyli, że kierowca dopiero ustawia trójkąt ostrzegawczy. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej, kierowca okazał prawo jazdy. Ten dokument zwrócił od razu uwagę mundurowych. Sposób i jakość wykonania dokumentu, którym posłużył się 62–letni mężczyzna znacznie odbiegał od oryginału. Policjanci od razu wiedzieli, że mają do czynienia z podrobionym prawem jazdy. Kierowca ciężarówki przyznał się, że jakiś czas temu kupił je przez internet, ponieważ brakowało mu uprawnień do kierowania kat. CE, po czym wydał policjantom prawdziwy dokument – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik z KPP w Sochaczewie.

62–latek usłyszał już zarzut posługiwania się podrobionym prawem jazdy. Dodatkowo, nałożono na niego mandat karny za kierowanie pojazdem bez wymaganej kategorii. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments