Pobił wolontariusza zbierającego podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy

1 min


Policja poszukuje mężczyzny, który w sobotę zaatakował wolontariusza zbierającego podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Mężczyzna miał być zamaskowany i użyć siły fizycznej wobec poszkodowanego.

Do zdarzenia doszło 29 lutego około godziny 9:00 w okolicy ronda Wiatraczna w Warszawie. Do zbierającego podpisy wolontariusza podszedł mężczyzna, który najpierw go znieważył, by po chwili powrócić w kominiarce i zacząć go kopać.

Gdy wrócił na głowie miał już kominiarkę i miał zaatakować fizycznie kopiąc tego mężczyznę. Napastnika spłoszyli przechodnie, którzy zareagowali widząc zajście.

Zabezpieczono nagranie – monitoring, dysponujemy także innym nagraniem jego wizerunku. Ustalenie tożsamości mężczyzny i jego zatrzymanie to kwestia czasu.

– powiedział PAP nadkom. Jarosław Florczak.

Do zdarzenia na Twitterze odniósł się również wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.Mężczyzna założył kominiarkę i kaptur, wyzywał a następnie zaatakował. Szybka reakcja przechodniów spowodowała, że uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawa została zgłoszona @PolskaPolicja, która mam nadzieję, że szybko ujmie sprawcę pobicia. Zbierającemu podpisy na szczęście nic się nie stało – czytamy.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments