Po pijaku wjechał w ogrodzenie kościoła. Miał prawie 2,5 promila

1 min


Wczoraj w Tczowie kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie kościoła. 31-letni kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu organizmie.

– Wczoraj o godzinie 20.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu otrzymał zgłoszenie o tym, że w Tczowie kierujący osobówką uszkodził ogrodzenie kościoła. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Ustalili, że 31-letni kierujący volkswagenem jadąc w stronę Rawicy stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał przez chodnik, ścinając znak i uderzył w ogrodzenie kościoła. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierującemu za jazdę po alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 tys. zł grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy – informuje asp. Krzysztof Gregorczyk.

Policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments