czwartek, 29 lipca, 2021

Latest Posts

Płońsk. Fala interwencji w związku z nieprzestrzeganiem nowych przepisów dot. koronawirusa

W pierwszym dniu obowiązywania nowych regulacji prawnych dot. walki z koronawirusem płońscy policjanci kilkakrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami o nieprzestrzeganiu przepisów.

Wczoraj około godz. 9:30 policyjny patrol skierowany został na ul. Wolności gdzie przed jednym z bloków, pomimo zakazu, ma się znajdować grupa osób. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec trzech mężczyzn i kobiety (mieszkańców Płońska), którzy byli pod widocznym wpływem alkoholu i pomimo zakazu urządzili sobie spotkanie towarzyskie. Osoby te zachowywały się wulgarnie i nie chciały się rozejść. Stanowcza reakcja policjantów nakłoniła ich jednak do udania się do domów. Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację i wkrótce skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło młodych osób, które popołudniu spotkały się na ławce przed blokiem na ul. św. Maksymiliana Kolbego. Jak się okazało funkcjonariusze zastali w tym miejscu 3 nastolatków (18, 17 i 14 lat). Niepełnoletni młodzieńcy zostali przekazani rodzicom, z którymi policjanci przeprowadzili rozmowę i pouczyli o konsekwencjach prawnych nieprzestrzegania obostrzeń.

Dziś policjanci interweniowali m. in. na ul. Jędrzejewicza, gdzie trzech mężczyzn dłuższy czas stało na chodniku rozmawiając. Spotkanie to uwieczniły kamery miejskiego monitoringu. Jeden z mężczyzn oddalił się przed przybyciem patrolu. Dwóch pozostałych, jak się okazało 61 i 42-letni płońszczanie, oburzeni byli interwencją funkcjonariuszy. Zostaną wobec nich skierowane wnioski o ukaranie do sądu za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów.

 

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.