Płońsk. Biegał po ulicy z piłą łańcuchową. Przechodniom groził śmiercią

1 min


Wczoraj w samo południe w Płońsku doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z policjantów wydziału kryminalnego  będąc w czasie wolnym od służby podjął interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny, który biegał po ulicy z uruchomioną piłą spalinową wykrzykując przy tym, że kogoś zabije.

Policjant natychmiast podjął czynności zmierzające do obezwładnienia 34-letniego mieszkańca Płońska, któremu jak się okazało towarzyszył 30-letni brat.

– Ponieważ „pilarz” nie reagował na wezwania policjanta do odrzucenia piły i ruszył w jego kierunku, policjant zmuszony był oddać strzały ostrzegawcze z broni służbowej, które poskutkowały podporządkowaniu się wydanym poleceniom. Policjant obezwładnił dwóch mężczyzn, następnie wezwał pomoc. Obydwaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani do wyjaśnienia pod zarzutem czynnej napaści na policjanta i gróźb kierowanych wobec mieszkańców osiedla – informuje podinsp. Grzegorz Osiński z płońskiej komendy.

Poza tym ich zachowanie powiązano z uszkodzeniem ciała dwóch mieszkańców Płońska, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Czynności w tej sprawie wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments