Pijany, na zakazie, wjechał w dwóch chłopców

1 min


Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 60-latek, który w miejscowości Ziomaki potrącił dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Siedlcach wobec 60-letniego mieszkańca gminy Mokobody.

– Mężczyzna w minioną sobotę po południu potrącił dwoje dzieci, które pod opieką osoby dorosłej pomagały w porządkowaniu chodnika przy posesji. Potrącony 7-letni chłopiec był nieprzytomny. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował w pobliżu miejsca wypadku. Drugi z chłopców, który także odniósł obrażenia, został odwieziony do szpitala karetką pogotowia – informuje kom. Agnieszka Świerczewska.

Kierujący Audi zjechał z jezdni na chodnik i potrącił znajdujących się w tym miejscu dwóch chłopców. Zupełnie nie interesując się tym co się stało natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Po kilkuset metrach mężczyzna zakończył podróż w przydrożnym rowie, uderzając w drzewo.

Po zatrzymaniu przez policjantów mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Rejonowy w Siedlcach.

Za popełnione czyny aresztowanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 


1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
toomoo
2 lat temu

Jak tu nie będzie 12 lat czyli maksymalnego wyroku to ja pier****