Pijany 74-latek groził ratownikom medycznym bronią

1 min


74-latek z Przysuchy zaatakował ratowników medycznych. Mężczyzna nie pozwalał udzielić pomocy swojemu koledze, do którego…sam wezwał ZRM. Groził też ratownikom przedmiotem przypominającym broń. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Pracownicy przysuskiego pogotowia otrzymali w niedzielne popołudnie zgłoszenie o mężczyźnie, który źle się poczuł. Po przyjeździe na miejsce dwójka ratowników próbowała dostać się do mieszkania zgłaszającego, aby udzielić pomocy mężczyźnie. Po paru minutach właściciel mieszkania otworzył drzwi krzycząc, że za ratownicy za głośno pukają. Zagroził im przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając słów wulgarnych zaczął ich znieważać oraz groził pozbawieniem życia. Ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić, ratownicy poprosili o pomoc policjantów – informuje st. asp. Aneta Wilk.

Wulgarny 74–latek, który posiadał w organizmie ponad promil alkoholu, trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut zmuszania ratowników do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na udzielaniu pomocy medycznej. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments