Ostrołęka. Znalazł miny i…zabrał je ze sobą

1 min


Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego będąc nad rzeką znalazł granat i dwie miny przeciwpiechotne wraz z zapalnikami z okresu II wojny światowej. Zabrał je do garażu.

Wczoraj dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał niepokojące zgłoszenie, które pochodziło z terenu powiatu. Jego mieszkaniec powiedział, że będąc nad rzeką w rejonie Dzbenina, z rzeki za pomocą magnesu wyciągnął trzy metalowe przedmioty, które zabrał do swojego garażu. Jednak, gdy zaczął je czyścić okazało się, że to mogą być niewybuchy.

Dyżurny ostrołęckiej komendy polecił mężczyźnie by nie dotykał przedmiotów i wyszedł z garażu. Pod wskazany adres pojechali doświadczeni w tym zakresie policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego ostrołęckiej komendy, którzy potwierdzili przypuszczenia mężczyzny.

Okazało się, że znalezione i przyniesione do garażu przez mężczyznę przedmioty to granat obronny typu F1 i dwie miny przeciwpiechotne wraz z zapalnikami. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych i wezwali na miejsce saperów.

Pamiętajmy o tym, że będąc poszukiwaczem „skarbów” zawsze musimy być ostrożni i zwracać uwagę na to co znajdujemy. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rodzaju znalezionych przedmiotów to pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich dotykać, a o sytuacji powiadomić odpowiednie służby.


1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Majka
2 lat temu

ŁOOOOO