Ostrołęka. Spowodował kolizję, uciekł na dach bloku i próbował skoczyć

1 min


20-latek z Ostrołęki spowodował zdarzenie drogowe i uciekł do jednego z bloków, po czym próbował wejść na dach i z niego skoczyć. Na szczęście w budynku był w tym czasie wspólny patrol policjanta i żołnierza, który kontrolował osoby poddane kwarantannie.

Policjant z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z osobą postronną sprowadził mężczyznę, który stał już na drabince prowadzącej na dach. Tym samym osoby uratowały mu życie. Mężczyzna był bardzo pobudzony i znajdował się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających.

Po raz kolejny już tylko w tym roku profesjonalne działania policjantów z Ostrołęki pozwoliło na uratowanie życia 20 – letniego mieszkańca Ostrołęki.

Cała sytuacja miała swój początek wczoraj o godzinie 10:35, kiedy to dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Witosa w Ostrołęce.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący renault jadąc w kierunku ul. I AWP stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oddzielające pasy ruchu, następnie uciekł.

Wbiegł do jednego z bloków i chciał wejść na dach, aby skoczyć. Osoby postronne próbowały go powstrzymać, lecz mężczyzna się cały czas wyrywał.

Na szczęście w klatce bloku był patrol składający się policjanta z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją i żołnierza z 52 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Komorowie kontrolujący osoby poddane kwarantannie, którzy słysząc odgłosy wzywania pomocy i szarpaniny pobiegli na ostatnie piętro bloku pod otwarty właz wyjściowy na dach.

Funkcjonariusze zastali tam osobę postronną trzymającego za nogawkę spodni mężczyznę, który już stał na drabince prowadzącej na dach.

Policjant bez chwili wahania podbiegł do mężczyzny i trzymając go z osobą postronną za nogi sprowadził desperata w bezpieczne miejsce. Mężczyzna był bardzo pobudzony, krzyczał i w pierwszej chwili nie było z nim kontaktu, dlatego żołnierz wezwał pomoc.

W trakcie dalszych czynności mężczyzna przyznał, że jest uzależniony od narkotyków. Po zbadaniu go przez załogę karetki pogotowia 20 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Pojazd, którym spowodował zdarzenie został odholowany na policyjny parking. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments