Ostrołęka. Prokuratura bada sprawę gwałtu na jednym z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

1 min


Do domniemanego gwałtu doszło prawdopodobnie 11 lub 12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce. Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi D., który jest podejrzany o wykorzystanie seksualnie innego pensjonariusza.

Według informacji Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Robert D., pensjonariusz DPS-u, jest podejrzany o wykorzystanie stanu umysłowego Arkadiusza B. i doprowadzenie do obcowania płciowego między nimi.

– Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego ustalono, że w dniach 11 lub 12 kwietnia 2020r. jeden z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce, Robert D. odbył z innym pensjonariuszem tegoż domu stosunek płciowy. Sprawca wykorzystał stan umysłowy ofiary, która cierpi na zaburzenia natury psychicznej pod postacią schizofrenii paranoidalnej. Wskazane zaburzenia nie pozwoliły pokrzywdzonemu na prawidłową ocenę sytuacji i właściwe pokierowanie swoim postępowaniem. O przestępczym zdarzeniu organy ścigania zostały powiadomione przez władze Domu Pomocy Społecznej – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Robert D. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd, na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

w.b.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments