Ostrołęka. Pijany z dozorem elektronicznym uciekał przed Policją.

1 min


Działania ostrołęckich policjantów pozwoliły za zatrzymanie kierowcy, który najpierw „palił gumę” autem na jednym z osiedli, a później jeździł brawurowo po osiedlu. Bezmyślny kierowca na widok policjantów rzucił się do ucieczki pojazdem bez tablic rejestracyjnych. Po pościgu został zatrzymany, był pijany. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie pierwszy raz naruszył prawo o czym świadczy opaska elektroniczna systemu dozoru. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W najbliższym czasie czekają go surowe konsekwencję karne.

 

W minioną środę do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznym kierowcy volvo. Według osoby zgłaszającej mężczyzna najpierw zdjął tablice rejestracyjne ze swojego auta i zaczął szarżować po osiedlu.

Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, jednak kierujący na ich widok zaczął uciekać ulicami miasta w kierunku gminy Goworowo. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg dając mu wyraźne sygnały do zatrzymania. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna je ignorował i próbując zgubić pościg cały czas uciekał ulicami Ostrołęki. Komunikat o zdarzeniu natychmiast został przekazany przez dyżurnego do wszystkich patroli, które dołączyły do pościgu.

Pościg zakończył się na ul. Jaracza w Ostrołęce, to właśnie tam policjanci zablokowali ścigany pojazd udaremniając mu dalszą jazdę. Pomimo tego bezmyślny kierowca nie dawał za wygraną i dalej próbował pokonać blokadę, jednak szybko został obezwładniony.

Podczas dalszych czynności okazało się, że to nie pierwszy konflikt z prawem 28-letniego mieszkańca Ostrołęki, ponieważ na nodze mężczyzna posiada elektroniczną opaskę systemu dozoru. Na dodatek od nieodpowiedzialnego 28-latka wyraźnie było czuć alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie, dziś rano były prowadzone dalsze czynności z jego udziałem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. W najbliższym czasie odpowie on za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments