Ostrołęka. Dwóch młodocianych zatrzymanych za napad i pobicie seniorek

1 min


Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 16 lat zostało zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych pod zarzutem dokonania rozboju na 80 – letniej mieszkańce Ostrołęki. Kilka dni później podejrzani napadli kolejną kobietę. Obie poszkodowane wymagały hospitalizacji.

6 lutego br. na jednym z przystanków autobusowych w Ostrołęce dwóch młodych mężczyzn próbowało przemocą odebrać torebkę 80-letniej kobiecie. Sprawcy mocno uderzali i kopali swoją ofiarę. Na szczęście spłoszyła ich inna osoba, a kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala w Ostrołęce.

Młodzieńcy byli tak zuchwali, że już 10 lutego, w podobny sposób zaatakowali 69-letnią ostrołęczankę. Obrażenia ciała kobiety okazały się równie poważne i trafiła ona do ostrołęckiego szpitala. Sprawcy oddalili się natomiast z jej torebką, w której miała kilkaset złotych, telefon i dokumenty.

Wiedząc, że kryminalni „depczą im po piętach”, ukrywali się, lecz bezskutecznie, bo już 12 lutego zatrzymany został 18-latek, a następnego dnia 16-latek. Wobec 18-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące spędzi on w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. 16-latek został przesłuchany w tej sprawie i odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym – informuje asp. Krzysztof Kolator z KMP Ostrołęka.

 

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments