czwartek, 29 lipca, 2021

Latest Posts

Ostrołęka. Dachował po pijaku. Próbował uciec, bo był na przymusowej kwarantannie

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Ostrołęki, który złamał zasady kwarantanny i jadąc samochodem pod wpływem alkoholu uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Po wypadku mężczyzna chciał uciec, jednak szybko został zatrzymany przez przejeżdżającego żołnierza, który ruszył za nim w pościg.

Dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu na drodze krajowej K-53 pomiędzy Dylewem a Łodziskami, w wyniku którego jeden samochód dachował. Na miejsce pojechali policjanci z Kadzidła i ostrołęckiej drogówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37-letni kierujący pojazdem hyundai w pewnej chwili rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki, bez upewnienia się, czy może to bezpiecznie zrobić. W wyniku tego zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem nissan, który po zdarzeniu dachował.

Z uszkodzonego nissana wydostał się kierujący i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia w pobliskie pola. Widząc całą sytuację przejeżdżający żołnierz ruszył za mężczyzną w pościg i po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili, że zatrzymany w pościgu mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Ostrołęki, który w ogóle nie powinien znajdować się poza domem, ponieważ jest w kwarantannie.

W związku z tym została zastosowana specjalna procedura. Policjanci wyposażeni w indywidualne środki ochrony osobistej zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Po wykonanych czynnościach przy zachowaniu wzmożonych środków ostrożności bezmyślny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

O całym zdarzeniu natychmiast został powiadomiony ostrołęcki sanepid. Teraz przez beztroskie zachowanie 32-latka żołnierz, który wykazał się właściwą postawą będzie musiał być objęty kwarantanną.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.