Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 nie tylko dla medyków

1 min


Od 1 marca 2022 roku obowiązkowi szczepień przeciwko koronawirusowi oprócz pielęgniarek, położnych i lekarzy, będą podlegać pracownicy podmiotów medycznych oraz aptek.

 

Polski rząd idąc w ślady innych krajów w Europie postanowił wprowadzić obowiązek szczepień. Te, jak poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, będą dotyczyły nie tylko pielęgniarek, położnych i lekarzy, ale także pracowników podmiotów medycznych oraz aptek.

– Mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju, wraz z aptekami – informuje rzecznik. Decyzja jest spowodowana dużą stycznością tych osób z chorymi na covid – 19, co może prowadzić do roznoszenia wirusa.

 

Obowiązek ma wejść w życie 1 marca 2022 roku. Pracownicy, którzy go nie wypełnią, mogą zostać niedopuszczeni do wykonywania swoich obowiązków.

– Pracodawca będzie podejmował indywidualne decyzje wobec pracownika, który nie wykona obowiązku szczepień. Tak jak obecnie jest ze szczepieniami na WZW typu B. Jeżeli jest obowiązek szczepień, a pracownik go nie wykona, nie może zostać dopuszczony do wykonywania swoich obowiązków w miejscu pracy – dodaje rzecznik.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments