Nożem zmuszał ojca do zakupu alkoholu

1 min


Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Legionowa i usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego i znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoim ojcem. Z ustaleń śledczych wynika, że 33-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał i groził ojcu nożem, żądając pieniędzy na alkohol.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że pijany syn groził ojcu nożem kuchennym, żądając, aby ten kupił mu alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna został zatrzymany. Dalej sprawą zajęli się dochodzeniowcy. W trakcie zbierania materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że syn znęca się psychicznie i fizycznie nad ojcem już od kilku lat. 33-latek pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, ubliża ojcu, wyzywa go i grozi pozbawieniem życia – informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP w Legionowie.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz znęcania się nad osobą najbliższą. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments