Nieostrożność kierowcy ciężarówki omal nie doprowadziła do tragedii

1 min


We wtorek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Jego kierowca w rejonie skrzyżowania w Wykrocie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zignorował znak stop i ostatecznie przewrócił się na bok. Na szczęście drogą główną nie poruszały się pojazdy, ani też nie było osób postronnych na poboczu drogi.

Na początku tego tygodnia dyżurny policjantów z Ostrołęki został powiadomiony o poważnie wyglądającym zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą wypełnioną żwirem.

Na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy zastali leżącą na poboczu ciężarówkę.

– Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący ciągnikiem siodłowym marki man z naczepą przewożącą żwir w miejscowości wykrot prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego nie zdołał się zatrzymać na znaku ,,STOP” znajdującym się w rejonie skrzyżowania, po czym przewrócił się na pobocze la prawy bok – informuje podkom. Tomasz Żerański.

Z naczepy wysypał się ładunek. Na szczęście zarówno na drodze głównej, jak i poboczu nie znajdowały się pojazdy, ani piesi. Kierujący ciężąrówką 63 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie odniósł poważnych obrażeń, był trzeźwy.

Za powyższe zdarzenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments